К основному контенту

3-й Донбас Медіа Форум відбудеться 28-29 червня 2017 року

“Донбас Медіа Форум - 2017” відбудеться 28-29 червня 2017 року. Тема цього форуму: “Донбас в медіа: від популізму до фактів”.

Донбас стає приводом для політичного популізму, і цей популізм проникає і в журналістику, що впливає на сприйняття кризи споживачами контенту через призму того чи іншого транслятора. Через це спостерігається низька довіра до українських медіа серед місцевого населення. Порушуються стандарти при висвітленні конфліктно-чутливих тем. Психологічні травми самих журналістів впливають на якість контенту. Для подолання зазначених проблем плануємо обговорити такі питання в рамках форуму: 1) політичний популізм vs стандарти журналістики 2) підвищення ефективності роботи редакцій медіа Донбасу (менеджмент, залучення ресурсів, нові технології, різноманіття контенту) 3) конфлікт-чутлива журналістика під час кризи. Оргкомітет планує запросити біля 250 учасників - журналістів Донбасу, України та інших країн. До складу організаційного комітету Форуму входять журналісти та громадські організації - Донецький інститут інформації, Донецький прес-клуб та Інститут демократії імені Пилипа Орлика. Вперше Форум відбувся в 2015 році в Києві, вдруге - в 2016 в Маріуполі.

Організаційний комітет запланував провести 4 панельні дискусії:
 • Лояльна журналістика проти незалежної 
 • Можливості міжнародної допомоги для редакцій Донбасу 
 • Принципи конфлікт-чутливої журналістики під час кризи 
 • Розбудова ефективних каналів комунікації між населенням Донбасу, владою та медіа 
Під час форуму заплановані близько 15 майстер-класів для учасників (будуть проходити паралельно). Серед тем і спікерів:
 • Нові digital технології для редакцій (Віталій Мороз (Інтерньюз-Україна), Сергій Полежака та Олексій Фурман (New Cave Media), Владислав Яцків (Радіо Свобода). 
 • Психологічна самодопомога журналістам, які працюють в стресових умовах (Тетяна Конрад, Олег Покальчук). 
 • Як дотримуватись стандартів журналістики в умовах популізму, пост-правди та тиску різних сторін (Олена Стебліна, Natalia Antelava (Codastory). 
 • Як залучити фінансові ресурси в редакцію (Любов Паливода). 
 • Менеджмент ефективної редакції (Ганна Мурликіна (0629.com.ua), Олександр Білінський (медіа-менеджер). 
 • Проведення журналістського розслідування (Дмитро Гнап (Слідство інфо). 
 • Як зробити популярний подкаст (попередньо - радіо “Аристократи”). 
 • Як захисти свій продукт (текст, фото, відео) від крадіжок (Дмитро Кліманов). 
Анкета для реєстрації буде вже скоро! 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

The 3d Donbas Media Forum was held in Svyatohirsk

The 3d Donbas Media Forum was held in Svyatohirsk on June 27-29. It was attended by participants from all towns of Donbas and the majority of Ukrainian regions. Donbas Media Forum goal is to develop tolerant media space in Donbas and Ukraine with further refusal of hate speech. Donbas Media Forum is a platform for a dialogue between regional and international media, cultural initiatives, and public organizations with the aim of developing civil society and strengthening principles of independent journalism in the region.


Експертне опитування «Війна на Донбасі і журналістика»

Експертне опитування журналістів «Війна на Донбасі і журналістика» було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва впродовж 26 -27 червня 2016 року під час Донбас Медіа Форуму. Завданням дослідження було визначити думку журналістського середовища стосовно конфлікту на Донбасі, специфіки його висвітлення, а також перспектив вирішення. Всього опитано 44 респонденти.


Анонс «Донбас Медіа Форуму 2018»

«Донбас Медіа Форум 2018» відбудеться 6 та 7 липня у місті Харкові в готелі Premier Palace Kharkiv, що знаходиться за адресою: проспект Незалежності, 2.
Тема цьогорічного форуму:
«Нові виклики та можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ».У 2018 році Форум відбудеться на тлі загострення внутрішньополітичної боротьби в Україні напередодні парламентських та президентських виборів, коли очікується зростання політичного популізму та упереджених публікацій в засобах масової інформації. Широке залучення журналістів до процесу пошуку моделей мінімізації негативного впливу може стати рішенням, орієнтованим на потреби самих медіа-установ.Заходи, що проводяться в рамках Форуму, полягають у розробці знань та навичок, необхідних для критичного аналізу та практичної діяльності регіональних ЗМІ.
Підвищення якості ЗМІ дозволить українцям отримати інформацію про події та зміни в країні. Якість інформації, що поширюється традиційними ЗМІ, відіграє головну роль у формуванні громадської думки.
У той …