К основному контенту

Тренери ДМФ-2017 Jeta Xharra


Jeta Xharra - журналістка з Приштини (Косово).
Тема майстер-класу, який вони проведуть разом з чоловіком Аlex Аnderson, звучить приблизно так «Звіт про конфлікт на Балканах - порівняти та зробити висновки».
Джета - відома албанська журналістка з величезним досвідом роботи під час військового конфлікту.
 В одному з виступів на конференції вона описала свій перший робочій день на війні, коли їй було 19 років. Того дня стріляли у її фотографа, куля влучила в батарею мобільного телефону. Але цей досвід не став стримуючим фактором в професії.
Зараз ця мережа має 400 журналістів, які виробляють 20 різних продуктів засобів масової інформації на 6 різних мовах і діалектах країн колишньої Югославії.
Джетта каже: "Я хочу поділитися моделлю того, як ми розробили в якості стійкої організації засобів масової інформації (сформованої з 6 різних НУО, що працюють в 10 країнах), а також поділитися деякими з проблем, які можуть стати в нагоді в українському контексті" Тренери розкажуть:
• Як ЗМІ не наробити шкоди своїми матеріалами.
• Інформація  постконфліктного часу  може бути настільки ж складною, як під час війни: що сталося з польовими командирами і колишніми борцями за свободу, яких  ми висвітлювали під час війни, і як наші матеріали змінилися після конфлікту.
• Як запускати кампанії із захисту один одного, коли журналісти піддаються нападу не тільки фізично - але морально, психологічно і юридично.
• Свобода слова - це не дешево: Як збирати кошти і розвивати ЗМІ, як установи.
• Якщо ви не стежити за вашою історією, хто буде це робити? - як ми вирішили створити нішу для нашої звітності, зосередивши увагу на права людини, правосуддя перехідного періоду, підзвітності та маємо енергію повертатися до тих самих тем знову і знову.
Як це впливає на наше фінансування?
• Як ми адаптували міжнародне телебачення і інтернет-формати журналістики з урахуванням місцевої культури, конфліктів і  глядачів.
• Як працювати з місцевими організаціями, які мають зовсім іншу природу, низовими організаціями і мозковими центрами - для того, щоб зробити кращу журналістику.
• Міжнародне співтовариство може бути союзником: Як створити міжнародні альянси з організаціями та фахівцями за межами вашої країни.
• Як адаптувати звітність і зберігати свою енергію на період після конфлікту: модель журналістики, яка контролює інститути, сформовані після війни, такі як суди, охорону здоров'я, освіту, державні закупівлі, вибори і будівництво навички ваших людей повідомляти про корупцію.


В презентації Jeta Xharra розповість історію про те, як 5 редакторів, які працювали з міжнародними ЗМІ під час балканської війни1990-х років сформували мережу BIRN в 2004 році, щоб виробляти матеріали, які будуть читати всі сторони конфлікту та заснували портал - Balkan Insight, який став відомий своєю збалансованою, неупередженою і нейтральною позицією. 


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

The 3d Donbas Media Forum was held in Svyatohirsk

The 3d Donbas Media Forum was held in Svyatohirsk on June 27-29. It was attended by participants from all towns of Donbas and the majority of Ukrainian regions. Donbas Media Forum goal is to develop tolerant media space in Donbas and Ukraine with further refusal of hate speech. Donbas Media Forum is a platform for a dialogue between regional and international media, cultural initiatives, and public organizations with the aim of developing civil society and strengthening principles of independent journalism in the region.


Експертне опитування «Війна на Донбасі і журналістика»

Експертне опитування журналістів «Війна на Донбасі і журналістика» було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва впродовж 26 -27 червня 2016 року під час Донбас Медіа Форуму. Завданням дослідження було визначити думку журналістського середовища стосовно конфлікту на Донбасі, специфіки його висвітлення, а також перспектив вирішення. Всього опитано 44 респонденти.


Анонс «Донбас Медіа Форуму 2018»

«Донбас Медіа Форум 2018» відбудеться 6 та 7 липня у місті Харкові в готелі Premier Palace Kharkiv, що знаходиться за адресою: проспект Незалежності, 2.
Тема цьогорічного форуму:
«Нові виклики та можливості, з якими стикаються регіональні ЗМІ».У 2018 році Форум відбудеться на тлі загострення внутрішньополітичної боротьби в Україні напередодні парламентських та президентських виборів, коли очікується зростання політичного популізму та упереджених публікацій в засобах масової інформації. Широке залучення журналістів до процесу пошуку моделей мінімізації негативного впливу може стати рішенням, орієнтованим на потреби самих медіа-установ.Заходи, що проводяться в рамках Форуму, полягають у розробці знань та навичок, необхідних для критичного аналізу та практичної діяльності регіональних ЗМІ.
Підвищення якості ЗМІ дозволить українцям отримати інформацію про події та зміни в країні. Якість інформації, що поширюється традиційними ЗМІ, відіграє головну роль у формуванні громадської думки.
У той …