К основному контенту

Тренери ДМФ-2017 Jeta Xharra


Jeta Xharra - журналістка з Приштини (Косово).
Тема майстер-класу, який вони проведуть разом з чоловіком Аlex Аnderson, звучить приблизно так «Звіт про конфлікт на Балканах - порівняти та зробити висновки».
Джета - відома албанська журналістка з величезним досвідом роботи під час військового конфлікту.
 В одному з виступів на конференції вона описала свій перший робочій день на війні, коли їй було 19 років. Того дня стріляли у її фотографа, куля влучила в батарею мобільного телефону. Але цей досвід не став стримуючим фактором в професії.
Зараз ця мережа має 400 журналістів, які виробляють 20 різних продуктів засобів масової інформації на 6 різних мовах і діалектах країн колишньої Югославії.
Джетта каже: "Я хочу поділитися моделлю того, як ми розробили в якості стійкої організації засобів масової інформації (сформованої з 6 різних НУО, що працюють в 10 країнах), а також поділитися деякими з проблем, які можуть стати в нагоді в українському контексті" Тренери розкажуть:
• Як ЗМІ не наробити шкоди своїми матеріалами.
• Інформація  постконфліктного часу  може бути настільки ж складною, як під час війни: що сталося з польовими командирами і колишніми борцями за свободу, яких  ми висвітлювали під час війни, і як наші матеріали змінилися після конфлікту.
• Як запускати кампанії із захисту один одного, коли журналісти піддаються нападу не тільки фізично - але морально, психологічно і юридично.
• Свобода слова - це не дешево: Як збирати кошти і розвивати ЗМІ, як установи.
• Якщо ви не стежити за вашою історією, хто буде це робити? - як ми вирішили створити нішу для нашої звітності, зосередивши увагу на права людини, правосуддя перехідного періоду, підзвітності та маємо енергію повертатися до тих самих тем знову і знову.
Як це впливає на наше фінансування?
• Як ми адаптували міжнародне телебачення і інтернет-формати журналістики з урахуванням місцевої культури, конфліктів і  глядачів.
• Як працювати з місцевими організаціями, які мають зовсім іншу природу, низовими організаціями і мозковими центрами - для того, щоб зробити кращу журналістику.
• Міжнародне співтовариство може бути союзником: Як створити міжнародні альянси з організаціями та фахівцями за межами вашої країни.
• Як адаптувати звітність і зберігати свою енергію на період після конфлікту: модель журналістики, яка контролює інститути, сформовані після війни, такі як суди, охорону здоров'я, освіту, державні закупівлі, вибори і будівництво навички ваших людей повідомляти про корупцію.


В презентації Jeta Xharra розповість історію про те, як 5 редакторів, які працювали з міжнародними ЗМІ під час балканської війни1990-х років сформували мережу BIRN в 2004 році, щоб виробляти матеріали, які будуть читати всі сторони конфлікту та заснували портал - Balkan Insight, який став відомий своєю збалансованою, неупередженою і нейтральною позицією. 


Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

The 3d Donbas Media Forum was held in Svyatohirsk

The 3d Donbas Media Forum was held in Svyatohirsk on June 27-29. It was attended by participants from all towns of Donbas and the majority of Ukrainian regions. Donbas Media Forum goal is to develop tolerant media space in Donbas and Ukraine with further refusal of hate speech. Donbas Media Forum is a platform for a dialogue between regional and international media, cultural initiatives, and public organizations with the aim of developing civil society and strengthening principles of independent journalism in the region.


Програма Донбас Медіа Форуму 2017

Лозунг Форуму: «Донбас у медіа: від популізму до фактів»

28-29 червня 2017 року м. Святогірськ, пансіонат «Зелений гай», вулиця Курортна, 13 

Донбас стає приводом для політичного популізму, який проникає в журналістику, що впливає на споживачів контенту у сприйнятті кризи через призму того чи іншого транслятора. Саме тому спостерігається низька довіра до українських медіа серед місцевого населення. Відбувається порушення стандартів при висвітленні конфліктно дражливих тем. Психологічні травми самих журналістів впливають на якість контенту. Задля подолання зазначених проблем плануємо обговорити такі питання в рамках форуму: 1) політичний популізм чи стандарти журналістики; 2) підвищення ефективності роботи редакцій донбаських ЗМІ (менеджмент, залучення ресурсів, нові технології, різноманіття контенту); 3) конфліктно чутлива журналістика під час кризи.

Протягом Форуму в соціальних мережах використовуйте хештег #DMF2017.Експертне опитування «Війна на Донбасі і журналістика»

Експертне опитування журналістів «Війна на Донбасі і журналістика» було проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва впродовж 26 -27 червня 2016 року під час Донбас Медіа Форуму. Завданням дослідження було визначити думку журналістського середовища стосовно конфлікту на Донбасі, специфіки його висвітлення, а також перспектив вирішення. Всього опитано 44 респонденти.